İndirim Sezonlarında Alışveriş

İndirim Sezonlarında Alışveriş
  • 04/07/2016
  • By admin
  • Blog
  • 0

İndirim Sezonlarında Alışveriş

İndirim Sezonları Ne Zaman Olur?

Yaz sezonu indirimleri genellikle Temmuz ayının başı gibi başlar ve Ağustos ayının sonu gibi biter. Kış sezonun indirimi ise Ocak ayı gibi başlar ve Şubat ayının sonu gibi biter. Ara sezon indirimleri olarak nitelendirdiğimiz indirimler ise ilkbahar sezonu için Mart’ın sonu Nisan’ın başı gibi olur ve %30 civarında olur. Sonbahar indirimi ise Ekim sonu indirimi ise Kasım sonu Ekim başı gibi olur ve gene %30 civarında olur. Bu sezonlardaki indirimlerden de haberdar olmak için ürün almak istediğiniz mağazalardaki ve mağazaların online sitelerindeki iletişim formlarını doldurarak indirimlerden haberdar olabilirsiniz ve tabiki indirimleri tek tek her mağazadan takip etmek istemiyorsanız indirimkodun.com ücretsiz bültenimize üye olarak indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

 

İndirim Sezonlarında Alışveriş Nasıl Yapılır?

İndirim sezonunda alışveriş yaparken bilinçli bir şekilde alışveriş yapmak gerekir. Bu yüzden alışverişe başlamadan önce mutlaka bir gardrop analizi yapın ve eksik listesi belirleyin. İndirimli sezonda alışveriş yaparken genellikle %40 ve üzeri olan indirimler bizi kâra geçiren indirimlerdir. Bu yüzden bu oranlara dikkat edin. İndirimin cazibesine kapılıp gereksiz ürünler almaktan kaçınmamız lazım. Bunu anlamanın en iyi yoluda herhangi bir ürünü almadan önce kendimize bu ürüne gerçekten ihtiyacım varmı ? sorusunu yöneltmektir. Bu sizi doğru alışverişe götürecektir.

Ana indirim sezonu yaz ayı için Temmuz başı gibi, kış sezonu için Ocak başı gibi olduğu düşünülürse bu sezonları değerlendirmek için mağazaların iletişim formlarını doldurarak indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

 

İndirim Sezonunlarında Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İndirim sezonunda alışveriş yaparken indirim oranlarına dikkat etmek gerekir. Bazen indirimler gerçekçi olmayabiliyor. Örneğin 49 TL olan bir ürün 39 TL’ye düşebiliyor. Bu yüzden indirimin gerçekçi olup olmadığını ve sizi tatmin edip etmediğini kontrol etmeniz gerekir. Göz önünde bulundurmanız gereken bir başka durum ise ürünlerin stoklarıdır. Beğendiğiniz bir ürün %20 indirime girmiş olabilir fakat elinizi çabuk tutmazsanız bu üründen kalmamış olabilir. Bu yüzden beğendiğiniz ürünlerin stoklarını mutlaka kontrol ettirmeyi unutmayın. Bir diğer nokta ise ürünün fiziki durumudur. İndirim dönemleri sirkülasyonların çok yoğun olduğu dönemlerdir bu yüzden bir ürünü almadan önce o ürünün fiziki halini mutlaka kontrol edin. Herhangi bir leke, kusur ve defo varmı mutlaka bunu kontrol edin. Bazı firmalar üründe leke varsa ücretsiz kuru temizleme hizmeti verip ürünü temizleyip size öyle veriyorlar.

 

Uygun Fiyatlı Kıyafet Almak İçin En Doğru Tarihler Hangileridir?

Yaz sezonu için Ağustos ortası ve Ağustos sonunu gibi en uygun fiyatlı ürünleri alabileceğimiz zamanlar olarak düşünebiliriz. Kış sezonu için ise  Şubat ortası ve Şubat sonu en uygun dönemdir. Yalnız burada dikkat etmemiz gereken bir nokta ise eğer mevcut kullandığımız beden ve ayakkabı numaraları çok tercih edilen ürünler ise bu tarihlerde istediğimiz ürünlerden fazla kalmamış olabilir. Bu yüzden bu tarihlere dikkat etmemiz gerekecektir. Bu tarihler aynı zamanda yeni sezon ürünlerininde mağazalarda yerini almaya başladığı tarihlerdir. Bu sizi aldatmasın mağazaların arka taraflarında mutlaka indirimli ürünlerin bulunduğu reyonlar vardır. Buralara göz atmayı unutmayın.

 

Giyim Alışverişlerinde Sezon İndirimlerinde Hangi Parçalar Mutlaka Alınmalıdır?

İndirim sezonlarında gardrop temellerini oluşturan parçaları almakta fayda vardır. Bunları blazer kesim ceketler, ipek veya şifon gömlekler, jeanler, pantolonlar ve siyah bir kokteyl elbisesi olarak düşünebiliriz. Yine gardırobumuzda giyilmeyi bekleyen ürünler varsa eğer gene bunları tamamlayacak ürünleri indirim sezonlarında uygun fiyatlara almamız mümkün. Palto, çizme, çanta gibi yüksek fiyatlı ürünleri gene bu sezonlarda indirimli fiyatlara alabiliriz.

Gardrop temelleri olarak nitelendirdiğimiz ürünlerin yanında yine zamansız parçalarda bizim için büyük kurtarıcı olacaktır. Şapka, şal, siyah bir ceket, siyah bir gömlek, beyaz bir gömlek, nude dediğimiz ten rengi bir ayakkabı ve siyah platform bir ayakkabı kurtarıcı olacaktır.

 

İndirim Sezonlarında Kıyafetten Dışında Neler Alabiliriz?

İndirim sezonlarında kıyafet dışında çanta, ayakkabı ve aksesuar gibi ürünlerde alınabilir. Ayakkabı alırken düz siyah rugan bir ayakkabı veya bir babet tercih edebilirsiniz. Çanta için ise zincir saplı bir çanta zamansız bir parçadır. Trendlerden bağımsız olarak şapka aksesuarları ve güneş gözlükleri bu zamanlar içinde uygun fiyatlara alınabilecek parçalar arasındadır. Yazın palto tercih edebilir, kışın da bikini alışverişi yapabilirsiniz. Bu zıt alışveriş sizi karlı çıkartacaktır. Ayakkabıları mevcut indirimlerden daha ucuza almak için sitemizdeki Aldo, Flo, İnci, Ayakkabı Dünyası gibi ayakkabı konusunda uzmanlaşmış markaların indirim kuponu ve kampanya kodu fırsatlarını kullanmayı da unutmamalısınız.

İndirim Sezonunda Alışveriş İçin Nasıl Bir Bütçe Hazırlamalıyız?

İndirim sezonunda alışverişe başlamadan önce bir bütçe belirlememiz gerekir. Bu bütçeyi belirlerkende bir ihtiyaç listesi hazırlamak lazımdır. İndirimlerin cazibesine kapılıp fazla harcama yapmamak için bu liste çok önemlidir. Bu ihtiyaç listesindeki ürünlere göre kendinize bir üst limit belirleyebilirsiniz. İndirimli sezon 2 aylık bir süreç olduğu için bütçenizi 2 aya bölebilirsiniz.

 

Giyim Firma ve Markalarının İndirim Fırsatlarını Nasıl Takip Edebiliriz?

Sezon Sonu İndirimleri

İndirim zamanlarından haberdar olmak için mağazlardaki müşteri iletişim formlarını doldurabilirsiniz. Bu formlara telefon ve e-maillerinizi bırakarak mağazaların sizinle iletişme geçmelerini sağlayabilirsiniz. Bazı firma ve markalar indirim başlamadan önce size telefon ile mesaj göndererek ürün ayırtmanıza olanak sağlamaktadır. Blogları, indirim kupon sitelerini takip ederek gene indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Mağazaların e-mail bültenlerine kayıt olabilirsiniz. Online alışveriş sitelerini kullanarak mağazalarda sıra beklemeden alışverişlerinizi evinizden yapabilirsiniz. İndirimkodun.com’u takip ederek Beymen, DeFacto, LC Waikiki ve bir çok popüler markanın indirim ve kupon kodu avantajları ile sezon indirimi üzerine ekstra indirimler kazanırsınız.

indirim kupon kodu hatalıysa bildiriniz

Mağaza Ara

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Kategoriler